Amphenol Aerospace Operations D38999/20SE35SA-LC
D38999/20SE35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SE35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20SE35SA-LC.pdf
Availability of D38999/20SE35SA-LC
QUANTITY
D38999/20SE35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SE35SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20SE35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SE35SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20SE35SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SE35SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20SE35SA-LC
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
MOD ADSL SPLIT FLTR BT-SIN-346 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1MM X 5.5MM 1.97" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf