Amphenol Aerospace Operations D38999/20SF32HN
D38999/20SF32HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SF32HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 32C 32#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SF32HN.pdf
Availability of D38999/20SF32HN
QUANTITY
D38999/20SF32HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SF32HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20SF32HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SF32HN
Related LinksD38999/, D38999/20SF32HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SF32HN Details Description
Related parts for D38999/20SF32HN
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
IC DRIVER LED PORT 20/28 40WQFN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 9SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
160 MHz Rail-to-Rail Amplifier with Disable IC datasheet.pdf