Amphenol Aerospace Operations D38999/20TA98PB
D38999/20TA98PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TA98PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 3C 3#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TA98PB.pdf
Availability of D38999/20TA98PB
QUANTITY
D38999/20TA98PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TA98PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TA98PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TA98PB
Related LinksD38999/, D38999/20TA98PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TA98PB Details Description
Related parts for D38999/20TA98PB
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
ENDPLATE EP2 35 SAKG32/40/46/54 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TXRX IR 115.2KB/S 3V LOW PWR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
BIT TORX T40 0.98" datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.4V SSOT-2 datasheet.pdf
HEX NUT 0.625" datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf