Amphenol Aerospace Operations D38999/20TB35PA-LC
D38999/20TB35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TB35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TB35PA-LC.pdf
Availability of D38999/20TB35PA-LC
QUANTITY
D38999/20TB35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TB35PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TB35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TB35PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TB35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TB35PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TB35PA-LC
RES SMD 3.24KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 500 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 0.27A SC70 datasheet.pdf