Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD15BA
D38999/20TD15BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD15BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TD15BA.pdf
Availability of D38999/20TD15BA
QUANTITY
D38999/20TD15BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD15BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD15BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD15BA
Related LinksD38999/, D38999/20TD15BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD15BA Details Description
Related parts for D38999/20TD15BA
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 610NM ORN .250" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf