Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD19BN
D38999/20TD19BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD19BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TD19BN.pdf
Availability of D38999/20TD19BN
QUANTITY
D38999/20TD19BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD19BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD19BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD19BN
Related LinksD38999/, D38999/20TD19BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD19BN Details Description
Related parts for D38999/20TD19BN
CAP FILM 0.056UF 5% 800VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 19POS TIN T/H datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
LED MULTI-CHIP GREEN 24V datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
H48-2 SHEET 300X300X2MM W/ADH datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 15NS 208RQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf