Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD35PN
D38999/20TD35PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD35PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TD35PN.pdf
Availability of D38999/20TD35PN
QUANTITY
D38999/20TD35PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD35PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD35PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD35PN
Related LinksD38999/, D38999/20TD35PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD35PN Details Description
Related parts for D38999/20TD35PN
IC PLD 8MC 7.5NS 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 165MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
3M 5558 2MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf