Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF35HA
D38999/20TF35HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF35HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF35HA.pdf
Availability of D38999/20TF35HA
QUANTITY
D38999/20TF35HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF35HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF35HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF35HA
Related LinksD38999/, D38999/20TF35HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF35HA Details Description
Related parts for D38999/20TF35HA
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 10% 35V RADIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
DIE SET (4) LOW PROF.ACP DIES datasheet.pdf
BLZP 5.08/05/270F SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 100V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf