Amphenol Aerospace Operations D38999/20TG16JB-LC
D38999/20TG16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TG16JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TG16JB-LC.pdf
Availability of D38999/20TG16JB-LC
QUANTITY
D38999/20TG16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TG16JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TG16JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TG16JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TG16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TG16JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20TG16JB-LC
SWITCH THUMBWHL BLK FRNT MNT datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 LP 10NS 64STQFP datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3.81MM 14POS datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 18" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf