Amphenol Aerospace Operations D38999/20TG35HB
D38999/20TG35HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TG35HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TG35HB.pdf
Availability of D38999/20TG35HB
QUANTITY
D38999/20TG35HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TG35HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TG35HB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TG35HB
Related LinksD38999/, D38999/20TG35HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TG35HB Details Description
Related parts for D38999/20TG35HB
CONN RCPT 22-18AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 19P OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 250MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 8-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
PHOTO ELECT S/L 1"X50YD datasheet.pdf