Amphenol Aerospace Operations D38999/20TJ24PB
D38999/20TJ24PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TJ24PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TJ24PB.pdf
Availability of D38999/20TJ24PB
QUANTITY
D38999/20TJ24PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TJ24PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TJ24PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TJ24PB
Related LinksD38999/, D38999/20TJ24PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TJ24PB Details Description
Related parts for D38999/20TJ24PB
RES SMD 3.09K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MAGAMOLE REPLACEMENT MAGNET R/B datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
HEX NUT 0.158" NYLON M2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf