Amphenol Aerospace Operations D38999/20TJ37SA-LC
D38999/20TJ37SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TJ37SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TJ37SA-LC.pdf
Availability of D38999/20TJ37SA-LC
QUANTITY
D38999/20TJ37SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TJ37SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TJ37SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TJ37SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TJ37SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TJ37SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TJ37SA-LC
IDC CABLE - APK14B/AE14G/APK14B datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .060" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 2R 2.75KV BOLT- datasheet.pdf
SWITCH DIP SPDT SLIDE 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf