Amphenol Aerospace Operations D38999/20TJ43SB-LC
D38999/20TJ43SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TJ43SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TJ43SB-LC.pdf
Availability of D38999/20TJ43SB-LC
QUANTITY
D38999/20TJ43SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TJ43SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TJ43SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TJ43SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TJ43SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TJ43SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20TJ43SB-LC
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK THIN GRN 1/4" X 4' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
MICRO 31C S 10" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 15ppm 9pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V CH 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 2% RADIAL datasheet.pdf