Amphenol Aerospace Operations D38999/20WA35HN-LC
D38999/20WA35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WA35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WA35HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WA35HN-LC
QUANTITY
D38999/20WA35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WA35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WA35HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WA35HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WA35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WA35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WA35HN-LC
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK ZDU 6-2 OR datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
SLIT MASK 1MM X 6MM RECT FOR CX datasheet.pdf
IC DRIVER FET P-P 8-UMAX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf