Amphenol Aerospace Operations D38999/20WA35JD-LC
D38999/20WA35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WA35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WA35JD-LC.pdf
Availability of D38999/20WA35JD-LC
QUANTITY
D38999/20WA35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WA35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WA35JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WA35JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WA35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WA35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WA35JD-LC
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 500MA 1.15 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL NO SHIELD LED datasheet.pdf
CONN 27POS 0.5MM SMD R/A datasheet.pdf