TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/20WD15HN-LC
D38999/20WD15HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD15HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WD15HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WD15HN-LC
QUANTITY
D38999/20WD15HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD15HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD15HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD15HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WD15HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/20WD15HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WD15HN-LC
CONN RING 10-12 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
OSC XO 18.869MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
C/A 50/125 MM SC-LC 15M datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf