Amphenol Aerospace Operations D38999/20WD15SN-CG
D38999/20WD15SN-CG picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD15SN-CG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WD15SN-CG.pdf
Availability of D38999/20WD15SN-CG
QUANTITY
D38999/20WD15SN-CG Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD15SN-CG
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD15SN-CG
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD15SN-CG
Related LinksD38999/20, D38999/20WD15SN-CG Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WD15SN-CG Details Description
Related parts for D38999/20WD15SN-CG
FIXED IND 470UH 370MA 1.6 OHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 0.9V SOT-23-6 datasheet.pdf
IC CLK BUFF ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
VARISTOR 25V 30A 0805 datasheet.pdf