Amphenol Aerospace Operations D38999/20WD19PN-U
D38999/20WD19PN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD19PN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WD19PN-U.pdf
Availability of D38999/20WD19PN-U
QUANTITY
D38999/20WD19PN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD19PN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD19PN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD19PN-U
Related LinksD38999/2, D38999/20WD19PN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WD19PN-U Details Description
Related parts for D38999/20WD19PN-U
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TRB JACK R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 30KV Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT PIN datasheet.pdf