Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE35HB-LC
D38999/20WE35HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE35HB-LC
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WE35HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WE35HB-LC
QUANTITY
D38999/20WE35HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE35HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE35HB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE35HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE35HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE35HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE35HB-LC
LED MATRIX 5X7 2.0" RED-ORANGE datasheet.pdf
CONN FFC TOP 34POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 15MM datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
IC INTERFACE SMART CARD 28-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
R/A REC,POWERBLADE" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf