Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE35HD-LC
D38999/20WE35HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE35HD-LC
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WE35HD-LC.pdf
Availability of D38999/20WE35HD-LC
QUANTITY
D38999/20WE35HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE35HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE35HD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE35HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE35HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE35HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE35HD-LC
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.6A 64.4 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.5MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
EDGE/TAPE CLIP 1.57" datasheet.pdf
22AWG 25P 300V UNSHIELDED MPPE datasheet.pdf