Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF11JN-LC
D38999/20WF11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WF11JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WF11JN-LC
QUANTITY
D38999/20WF11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF11JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF11JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF11JN-LC
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
LMX2531LQ1500E EVAL BOARD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 3POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
LM 3.5/90/19 BK datasheet.pdf
G9SB-200-B AC/DC24 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO CONTACT CENTI-LOC SOC datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf