Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF18SC-LC
D38999/20WF18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF18SC-LC
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20WF18SC-LC.pdf
Availability of D38999/20WF18SC-LC
QUANTITY
D38999/20WF18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF18SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF18SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF18SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF18SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF18SC-LC
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NYLON 11 COATED STEEL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 135KSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 2.5MM 5POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 29.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf