Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF32JC-LC
D38999/20WF32JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF32JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WF32JC-LC.pdf
Availability of D38999/20WF32JC-LC
QUANTITY
D38999/20WF32JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF32JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF32JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF32JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF32JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF32JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF32JC-LC
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC LINE RCVR LVDS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 300W ISOPLUS247 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
381 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
OSC XO 39.2385MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf