Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG39JA-LC
D38999/20WG39JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG39JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WG39JA-LC.pdf
Availability of D38999/20WG39JA-LC
QUANTITY
D38999/20WG39JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG39JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG39JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG39JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG39JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG39JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG39JA-LC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR40S/AE40M/CKR40S datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
SENSING BAND STICKERS 1SET=30PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf