Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG41HA-LC
D38999/20WG41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG41HA-LC
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WG41HA-LC.pdf
Availability of D38999/20WG41HA-LC
QUANTITY
D38999/20WG41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG41HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG41HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG41HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG41HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG41HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG41HA-LC
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE DDR 512MB 184-DIMM datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER PREC 48-LLP datasheet.pdf
RES 240 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf