Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH21HB-LC
D38999/20WH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WH21HB-LC
QUANTITY
D38999/20WH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH21HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH21HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH21HB-LC
CAP CER 2.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70MHZ 8TSSOP datasheet.pdf