Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH21HB-LC
D38999/20WH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WH21HB-LC
QUANTITY
D38999/20WH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH21HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH21HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH21HB-LC
HOOK CURVED SSTEEL 6.1" datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADC12DL040 datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 17A TO-3P datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 10VC MSOP10 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.63"X0.63" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS PNL MNT SKT datasheet.pdf