Souriau Connection Technology D38999/20WH21SBL
D38999/20WH21SBL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH21SBL
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
D38999/20WH21SBL.pdf
Availability of D38999/20WH21SBL
QUANTITY
D38999/20WH21SBL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH21SBL
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH21SBL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH21SBL
Related LinksD38999/2, D38999/20WH21SBL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/20WH21SBL Details Description
Related parts for D38999/20WH21SBL
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1890MHZ 0805 datasheet.pdf
IC DRVR SYNC BUCK MOSF 4A 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf