Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH55JB-LC
D38999/20WH55JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH55JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WH55JB-LC.pdf
Availability of D38999/20WH55JB-LC
QUANTITY
D38999/20WH55JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH55JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH55JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH55JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH55JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH55JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH55JB-LC
KIT ACCESSORY Z8 GP ZGP323 40DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
XBEE PRO SET 1MW PCB ANTENNA datasheet.pdf
DIN-POWER F048FS-4 5C1-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf