Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11PA-LC
D38999/20WJ11PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11PA-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ11PA-LC
QUANTITY
D38999/20WJ11PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ11PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ11PA-LC
CONN HEADER 26POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 256MB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MXC62320XV datasheet.pdf
IC MMIC IQ DOWNCONVERTER 24-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf