Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19AC
D38999/20WJ19AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19AC.pdf
Availability of D38999/20WJ19AC
QUANTITY
D38999/20WJ19AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19AC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19AC
Related LinksD38999/, D38999/20WJ19AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19AC Details Description
Related parts for D38999/20WJ19AC
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.1A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS .100 TIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 20AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 3M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 33KHZ S.VIEW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf