Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19HB-LC
D38999/20WJ19HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ19HB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ19HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ19HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ19HB-LC
TOOL FLARING CATV F RG6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8TH 8-SOIC datasheet.pdf
PROFILE PANEL MOUNTING BASE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
RES 5.56 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1500MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 860MA 370 MOHM datasheet.pdf