Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19HD-LC
D38999/20WJ19HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19HD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19HD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ19HD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ19HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19HD-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ19HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ19HD-LC
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 130 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
TXRX OCTAL BUS 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf