Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ24HN-LC
D38999/20WJ24HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ24HN-LC
Brief Description
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WJ24HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ24HN-LC
QUANTITY
D38999/20WJ24HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ24HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ24HN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ24HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ24HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ24HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ24HN-LC
IC REG LDO 1.6V 1A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 4V X6S 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
5083 APPLIANCE OUTLET 2.5A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
END COVER FOR MOD TERM BLOCK GRY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22PIN CRIMP datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA3070 23MM WHT datasheet.pdf
RES SMD 156 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A MX23A TIN datasheet.pdf