Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29JE-LC
D38999/20WJ29JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29JE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ29JE-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ29JE-LC
QUANTITY
D38999/20WJ29JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29JE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ29JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ29JE-LC
CONN RECEPT 12POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 10 PWR 20 SGL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
8356-4 INSUL PUNCH datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf