Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29SN-U
D38999/20WJ29SN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29SN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ29SN-U.pdf
Availability of D38999/20WJ29SN-U
QUANTITY
D38999/20WJ29SN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29SN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29SN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29SN-U
Related LinksD38999/2, D38999/20WJ29SN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29SN-U Details Description
Related parts for D38999/20WJ29SN-U
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN MD AD WH(8=8') datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/10W CARBON R-LOG datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
1.8 nV/☆Hz, 36 V Precision Amplifiers IC datasheet.pdf
5 V CATV Line Driver Fine Step Output Power Control IC datasheet.pdf