Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ37BD
D38999/20WJ37BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ37BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ37BD.pdf
Availability of D38999/20WJ37BD
QUANTITY
D38999/20WJ37BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ37BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ37BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ37BD
Related LinksD38999/, D38999/20WJ37BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ37BD Details Description
Related parts for D38999/20WJ37BD
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG INTERNAL SW BOOST 32TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 8-LLP datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/8-100' YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 302MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf