Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ43HD-LC
D38999/20WJ43HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ43HD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ43HD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ43HD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ43HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ43HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ43HD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ43HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ43HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ43HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ43HD-LC
IDC CABLE - MPL10K/MC10F/MPL10K datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SGL PCB 30GOLD datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-26AWG GOLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
IC SWITCH 2-1 HDMI WBAND TQFP48 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 500PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 15A 5.8 MOHM SMD datasheet.pdf