Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ61PN-US
D38999/20WJ61PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ61PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ61PN-US.pdf
Availability of D38999/20WJ61PN-US
QUANTITY
D38999/20WJ61PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ61PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ61PN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ61PN-US
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ61PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ61PN-US Details Description
Related parts for D38999/20WJ61PN-US
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR 60A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf