Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ61SN-CGML2
D38999/20WJ61SN-CGML2 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ61SN-CGML2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ61SN-CGML2.pdf
Availability of D38999/20WJ61SN-CGML2
QUANTITY
D38999/20WJ61SN-CGML2 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ61SN-CGML2
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ61SN-CGML2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ61SN-CGML2
Related LinksD38999/20W, D38999/20WJ61SN-CGML2 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ61SN-CGML2 Details Description
Related parts for D38999/20WJ61SN-CGML2
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 15A 4OUT 15'C datasheet.pdf
BOARD DELTA SIGMA ADC LTC2452 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7S 0402 datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf