Vishay Thin Film PHP00805H1470BBT1
PHP00805H1470BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H1470BBT1
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H1470BBT1.pdf
Availability of PHP00805H1470BBT1
QUANTITY
PHP00805H1470BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H1470BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H1470BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H1470BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805H1470BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H1470BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805H1470BBT1
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 12/12V OUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 25POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
16 MTE VERT SMT HDR FULL LF-PB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf