Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZB2BA
D38999/20ZB2BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZB2BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2C 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZB2BA.pdf
Availability of D38999/20ZB2BA
QUANTITY
D38999/20ZB2BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZB2BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZB2BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZB2BA
Related LinksD38999/, D38999/20ZB2BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZB2BA Details Description
Related parts for D38999/20ZB2BA
CONN POWER JACK 2.1MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 26POS VERT SMT datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf