Vishay/Dale CRCW12104K64FKEA
CRCW12104K64FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104K64FKEA
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104K64FKEA.pdf
Availability of CRCW12104K64FKEA
QUANTITY
CRCW12104K64FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104K64FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104K64FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104K64FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104K64FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104K64FKEA Details Description
Related parts for CRCW12104K64FKEA
RES SMD 4.99KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 305K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
THYRISTOR INV 410A 400V TO-200AC datasheet.pdf
HC250 PE FEMALE-CONTACT datasheet.pdf
VARISTOR 459V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC DDR2 512M 400MHZ 84BGA datasheet.pdf