Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZB35PN
D38999/20ZB35PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZB35PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZB35PN.pdf
Availability of D38999/20ZB35PN
QUANTITY
D38999/20ZB35PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZB35PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZB35PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZB35PN
Related LinksD38999/, D38999/20ZB35PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZB35PN Details Description
Related parts for D38999/20ZB35PN
CONN FFC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 220MA 620 MOHM datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 20K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
LABEL INVNTRY CNTRL 0.59" DIA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
2200UF 63V 18X40MM 105C 2500H datasheet.pdf