Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZB99SC-LC
D38999/20ZB99SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZB99SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZB99SC-LC.pdf
Availability of D38999/20ZB99SC-LC
QUANTITY
D38999/20ZB99SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZB99SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZB99SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZB99SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZB99SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZB99SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZB99SC-LC
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E GRAY 5' datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AC DRIVE, 460VAC 3HP 4.8A NEMA datasheet.pdf
RES 28.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
26500 41C 41#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP POLY 270UF 0.2 20V SMD datasheet.pdf