Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC4SN-LC
D38999/20ZC4SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC4SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 4C 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC4SN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZC4SN-LC
QUANTITY
D38999/20ZC4SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC4SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC4SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC4SN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ZC4SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC4SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZC4SN-LC
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
KIT DEV RAISONANCE STR7/9 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 22.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf