Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZC98HD-LC
D38999/20ZC98HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZC98HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZC98HD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZC98HD-LC
QUANTITY
D38999/20ZC98HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZC98HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZC98HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZC98HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZC98HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZC98HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZC98HD-LC
RES SMD 11.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY SSR 20A 12VDC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 7A 240V FAST BRITISH BS IEC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf