Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD15BD
D38999/20ZD15BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD15BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD15BD.pdf
Availability of D38999/20ZD15BD
QUANTITY
D38999/20ZD15BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD15BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD15BD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD15BD
Related LinksD38999/, D38999/20ZD15BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD15BD Details Description
Related parts for D38999/20ZD15BD
IDC CABLE- AKN20A/ AE20M / X datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC 1913 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
IC RF TRANSMITTER UHF 14-TSSOP datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.590" NYLN NRTL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SCT7650EX 21.78" 8" EX111 R W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf