Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD18JB
D38999/20ZD18JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD18JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD18JB.pdf
Availability of D38999/20ZD18JB
QUANTITY
D38999/20ZD18JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD18JB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD18JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD18JB
Related LinksD38999/, D38999/20ZD18JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD18JB Details Description
Related parts for D38999/20ZD18JB
IC SWITCH DUAL LOW-SIDE 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 12.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SILVER 250' datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 40POS GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 860UF 450V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN TRS PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf