Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD97BB
D38999/20ZD97BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD97BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD97BB.pdf
Availability of D38999/20ZD97BB
QUANTITY
D38999/20ZD97BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD97BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD97BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD97BB
Related LinksD38999/, D38999/20ZD97BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD97BB Details Description
Related parts for D38999/20ZD97BB
RES SMD 102 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM - 6POS RJ11 4FT datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DSUB 13W3 M SOD NMB G50 datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf